Najviac zážitkov za výbornú cenu!

Milí kamaráti!

Medzinárodný letný tábor Matice slovenskej sa koná bez prerušenia už od roku 1993, teda už 27 rokov vždy v Škole v prírode Detský raj v Tatranskej Lesnej. V minulom roku prebiehala rozsiahla rekonštrukcia priestorov celej budovy, ktorá bude o niekoľko týždňov ukončená.  Dočasné útočisko sme v minulom roku našli v Škole v prírode 1. máj v Tatranskej Lomnici, kde sme vďaka pochopeniu vtedajšieho pána riaditeľa Porackého strávili vydarený (či podarený?) táborový týždeň.

 Ale máme pre Vás dobrú správu! 

Už v júli sa vraciame ako jeden z prvých turnusov do našej obľúbenej a teraz aj vynovenej Školy v prírode Detský raj. Momentálne už končí samotná rekonštrukcia školy v prírode a jej novučké 2-3 lôžkové izby dolaďujú poslednými drobnosťami, aby škola v prírode mohla od 1. júna privítať svojich prvých detských návštevníkov.

A my sme sa minulý týždeň boli v  Detskom raji pozrieť a musíme povedať, že sme boli veľmi príjemne prekvapení. Vo vstupnej hale pribudla recepcia a bezbariérový vchod, nechýba výťah a nové schodisko. Všetky izby sú zariadené veľmi vkusne a moderne s rôznymi dizajnovými vychytávkami. Každá izba má svoju vstupnú chodbu s úložnými priestormi a vlastné sociálne zariadenie. Na izbách je k dispozícii televízor a chladnička.  Zariadenie má aj vlastný wellness s vírivkou, jednou suchou a jedno parnou saunou. Prvé exkluzívne fotografie z vynovených priestorov Vám prinášame v našej fotogalérii.

O tábore

Názov tábora: Medzinárodný letný tábor Matice slovenskej (MLTMS)
Lokalita: Stredisko Škola v prírode DETSKÝ RAJ Tatranská Lesná, http://www.rajvprirode.sk/
Termín: 8. – 15. júla 2018
Vek: Tábor je určený všetkým deťom zo Slovenska i zo zahraničia vo veku od 8 do 16 rokov.
Prihláška:
Vyplnenú prihlášku je potrebné doručiť na doleuvedenú poštovú alebo e-mailovú adresu (prihlášku je potrebné naskenovať) najneskôr do 15. júna 2018. Formulár prihlášky nájdete na konci tejto sekcie.
Cena:
Poplatok za pobyt je 190 Eur.
Informácie o spôsobe platby nájdete v prihláške, umožňujeme platbu bezhotovostne, v hotovosti i na splátky.
Na vysvetlenie uvedieme, že poplatok je oproti predchádzajúcemu roku trošku zvýšený a to vzhľadom na vyšší štandard ubytovania. Škola v prírode po rekonštrukcii bola jednoducho nútená upraviť ceny, ktoré musíme rešpektovať a zakomponovať do výslednej ceny. Oceňujeme však komfort a pohodlie, ktoré deťom nové izby ponúkajú (pôvodne boli izby 2 – 8 lôžkové a sociálne zariadenia boli spoločné na každom poschodí).
S osobitnou starostlivosťou budeme dbať na to, aby nedošlo k poškodeniu nového majetku školy v prírody. V prípade vzniku škody zavinenej konaním detí bude škodová udalosť riešená v súčinnosti s rodičmi.

Cena zahŕňa (rovnako ako v minulom roku):

  • ubytovanie v škole v prírode
  • stravovanie 6x denne a pitný režim
  • celodenná starostlivosť vedúcich a zdravotníka
  • športové vybavenie, materiál na tvorivé dielne, spoločenské hry a zdravotnícke potreby
  • jeden celodenný výlet
  • program počas celého tábora – vystúpenia rôznych umelcov priamo v škole v prírode (napr. kúzelníka, folklórneho súboru, viď napr. program minulého roka), atrakcie (napr. motokáry, laser aréna), vstupenky do aguaparku v Poprade, do múzeí alebo na Spišský hrad, do jaskyne, ZOO (podľa programu). Prosíme rodičov, aby deťom vybavili žiacke preukazy s možnosťou detí cestovať zadarmo. Túto možnosť využívame aj pri našich potulkách a preprave prostredníctvom TEŽ – Vysoké Tatry.

Ubytovanie

Deti budú ubytované v nových, kompletne zrekonštruovaných 2 - 3 lôžkových izbách na 1. a 2. poschodí s kapacitou cca 80 lôžok. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie. V stredisku je k dispozícii spoločenská miestnosť s pinpongovými stolmi. Vo večerných hodinách sa v spoločenskej miestnosti konajú besedy, táborové stretnutia, súťaže, diskotéky alebo iný program (v prípade nepriaznivého počasia). V areáli sa nachádza multifunkčné ihrisko, preliezky a kryté ohnisko.

Stravovanie

Strava je počas tábora poskytovaná 6x denne (raňajky, obed, večera, desiata, olovrant a druhá ľahšia večera). V tábore varia skúsené pani kuchárky, ktoré na požiadanie pripravia aj bezmäsitú stravu, príp. inú diétnu stravu, resp. stravu s vylúčením istých potravín alebo alergénov (napr. mlieko, mak, citrusy a pod.) a to na základe informácií rodičov uvedených v prihláške. Inak nám navaria všetko, čo deti ľúbia. Začíname teplou večerou a končíme raňajkami s obedovým balíčkom.

Doprava
Doprava do tábora je individuálna. Škola v prírode je výborne prístupná osobnou, autobusovou alebo železničnou dopravou. Nachádza sa po ľavej strane na ceste zo Starého Smokovca do Tatranskej Lomnice, medzi penziónom Erika a Karpatia. Dovoz a odvoz dieťatka je možné spojiť s návštevou miestnych prírodných alebo kultúrnych zaujímavostí.

 

Partnerom podujatia je Inštitút vzdelávania Matice slovenskej, n.o.

O programe

Plagátik (pdf)

Video nájdete na: :  https://www.youtube.com/watch?v=d1wbUpzVo6g

Organizačné pokyny, v ktorých nájdete podrobné informácie k nástupu a pobytu v tábore, ako i zoznam odporúčaných vecí, dostanú všetci prihlásení účastníci.
Radi privítame Vaše námety a nápady, čo by ste radi v programe privítali, príp. ďalšie Vaše postrehy.

Kontaktné údaje na organizátora:
Matica slovenská
P. Mudroňa 1
036 01 Martin

Tel: +421 43 3812840, +421 905 275 286
E-mail: tabor@matica.sk

TEŠÍME  SA  NA STRETNUTIE  S  VAMI VO VYSOKÝCH TATRÁCH.

MLTMS

 

 

 

Fotopohľadnica z tohto ročníka:

Príchod do tábora a prvý deň

V nedeľu 1. júla sa opäť otvorili brány Medzinárodného letného tábora v Tatranskej Lesnej. Do Školy v prírode Detský raj pricestovalo takmer 80 detí z rôznych kútov sveta, aby si užili prázdninový týždeň v Tatrách. V Detskom raji sa na pozvanie Úradu pre Slovákov žijúcich stretli deti našich krajanov zo Srbska, Chorvátska, USA, Kanady, Cypru, Rakúska a Írska.
Pondelkové ráno bolo prekrásne. Zobudili sme sa do slnečného dňa a išli sme spoznávať naše Tatry. Vybrali sme sa na Popradské pleso, pani kuchárka nám zabalili jabĺčko a chutnú buchty a vyrazili sme. Cesto sme sa pristavili aj na symbolickom cintoríne a vzápätí sa nám otvoril prekrásny výhľad na Popradské pleso. Prechádzku sme si užili a v poobedňajších hodinách sa už rozpútal futbalový turnaj, stolnotenisový turnaj a dievčatá tvorili - maľovali ornamenty na záložkách, tanieroch, maľovali na sklo... však pozrite si to všetko v našej fotogalérii, aké máme šikovné dievčatá...
Dnes vyrážame spoznávať Poprad, navštívime Podtatranské múzeum a začíname Deň slovenských tradícií. Čo všetko sme okrem toho pripravili? Napíšeme vám opäť zajtra. Prezradíme len, že nás navštívi aj majster umeleckej ľudovej výroby - pán Ľ. Parička.....

 

Druhý deň

Druhý deň sme hneď zrána vyrazili na krátky výlet, aby sme spoznávali mesto Poprad. Navštívili sme zrekonštruované a opäť nedávno otvorené Podtatranské múzeum a práve aktuálnu výstavu hlavolamov. Pani lektorka nás sprevádzala celou expozíciou, škoda len, že ešte nebola prístupnená kniežacia hrobka, Nuž nevadí, budeme ju vidieť budúci rok.
V poobedňajších hodinách sme už otvorili Deň slovenských tradícií. Pripravili sme deväť disciplín s témou slovenských tradícií. Vedúci nachystali všetko potrebné, slávnostne sa obliekli do krojov a išlo sa na ihrisko súťažiť. Deti v tímoch preberali hrach  a šošovicu, prišívali gombíky, spoznávali koreniny (samozrejme po slovensky), preskakovali vatru, zapletali stužky skákali v trojnohaviciach a tancovali - odzemok a čapáše. A ako nám to išlo?..... popozerajte....
Večer k nám zavítal majster ľudovej umeleckej výroby pán Ľubomír Párička, ktorý nám porozprával o živote našich predkov, zahral nám na nástrojoch, ktoré sám vyrába - na úvod na trombite, potom na píšťalke, na rohoch, gajdách či fujare. Medzitým spieval a odpovedal na množstvo otázok detí, ktoré nemali konca.....a tak sme hrali, spievali a tancovali. Majster hral, deti tancovali a s drumbľou sa pripojil aj vedúci Rasťo. Prežili sme krásny deň a tešíme sa už na ten ďalší.

Tretí deň

V stredu sme sa vybrali spoznávať naše blízke okolie a podnikli sme malú výpravu do Tatranskej Lomnice. Navštívili sme Múzeum TANAP-u, premietli sme si filmy o kamzíkoch a svišťoch, popozerali sme si expozíciu a už sme sa tešili na bobovú dráhu, po výbornom obede (mali sme rezník a zemiačky) sme absolvovali športové súťaže a kvíz o Vysokých Tatrách a Matici slovenskej. Pripravená a nachystaná je aj špeciálna táborová prezentácia o Matici slovenskej. Najlepších sme ocenili peknými knižkami. Večer sme opekali chutné špekáčiky a marshmalow.
Zajtra máme naplánovaný celodenný výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne a zajazdíme si na motokárach. Tak čo myslíte, máme dobrý program?

Štvrtý deň

 

Piaty deň

Piaty deň je najlepší deň v tábore (inak ako každý)! Tak prehlásili deti, keď sa vbehli do vody v aquaparku Aquacity v Poprade, kam sme vyrazili počas horúceho piatkového dňa.Deti si užili vody, po obede si oddýchli a už potom sme zorganizovali turnaje na futbalovú tému. Musíme Vám povedať aj to, že v "chorvátskej výprave" boli aj traja chlapci, reprezentanti Chorvátska vo futbale do 17 rokov. Tí si usporiadali súťaž v "koníčkoch" a dievčatká mali súťaž v kopaní do bránky. A my ostatní sme povzbudzovali ako nám sily stačili.

Šiesty deň

V sobotu ráno sa síce trošku pohoršilo počasie a tak sme museli veru vytiahnuť aj pršiplášte. Nás to ale neodradilo a podnikli sme výpravu do Starého Smokovca. Zubačkou sme sa zviezli na Hrebienok, aby sme sa rozhliadli po našich Tatrách a v poobedňajších hodinách už sme zamierili na podujatie Tatranského kultúrneho leta - prehliadku veteránov Tatranský oldtimer, ktoré sa deťom veľmi páčilo, Prezreli si prekrásne historické vozidlá a v dobrej nálade sa vrátili na večeru. To už nás v tábore čakal famózny kúzelník Wolf.

Siedmy deň

Pri raňajkách sme ešte vyhodnotili súťaž v bodovaní izieb a vyhodnotili poslednú hádanku. Poďakovali sme pani kuchárkam za to, že nám tak fantasticky varili, vzali si obedový balíček a už sme sa rozbehli do našich domov, či k starkým na prázdniny a v poobedňajších hodinách už budeme čakať deti na ďalší turnus.

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

V nedeľu sme sa plní emócií rozlúčili s našimi priateľmi, chlapcami a dievčatami, ktorí pricestovali zo zahraničia, aby si užili prvý júlový týždeň v Tatrách, a v poobedňajších hodinách do raja zavítalo 70 detí na 2. táborový týždeň. Viac ako polovica detí sa do tábora vrátilo opäť po roku a tak si so záujmom poobzerali vynovené priestory školy v prírode. Večer sme sa zahrali na ihrisku a pred spaním sme si pripravili ruksaky, aby sme mohli na druhý deň vyraziť k Vodopádom Studeného potoka. Ale o tom si už napíšeme zajtra......

 

V pondelok sme mali naplánované spoznávanie nášho okolia. Dobre naladení a turisticky vyzbrojení sme vyrazili popri prekrásnych vodopádoch Studeného potoka na Reinerovu útulňu. Cestu zvládli výborne. Na naše prekvapenie sme na útulni stretli legendu našich hôr a útulne - pána Patrasa. Hneď sme ho požiadali o fotografiu a potom sme sa už vybrali na Hrebienok a do Starého Smokovca na vláčik. Trošku sme si oddýchli a putovali sme ďalej - do Tatranskej Lomnice na bobovú dráhu. Stihli sme si v stánočkoch pokúpiť aj nejaké drobné darčeky. Po večeri už prebiehal futbalový a pinpongový turnaj, dievčatá pripravovali výzdobu na prehliadku Detský raj má talent. Bol to naozaj krásny deň.

Zajtra vyrážame na Štrbské pleso, tí starší na Vodopád Skok. Ale o tom napíšeme až zajtra.

 

V utorok ráno sme sa zviezli vláčikom na Štrbské pleso, tí menší si užili príjemnú prechádzku okolo plesa, tí väčší sa vybrali k Vodopádu Skok, A viete čo sa nám prihodilo? Niektorí z nás mali šťastie a videli ako sa naháňajú kamzíci. Aj v pondelok pri ceste do Tatranskej Lomnice sme pri penzióne Volga stretli srnky, aj sa dali nakŕmiť, i keď vieme, že tým srnky stratili plachosť). Popoludní ešte prebehol nový futbalový miniturnaj, dievčatá si kreslili v tvorivých dielňach.

Na stredu sme mali naplánovaný celodenný výlet do Bachledovej doliny. Úzkostlivo sme sledovali počasie, ktoré sa práve v stredu malo meniť. Radšej sme vyrazili trošku skôr, aby nás nezastihli búrky. Pricestovali sme do slnkom zaliatej doliny a cestičkou lesom sme sa vybrali k chodníku korunami stromov. Z výšky sme s úžasom hľadeli na okolité končiare z viac ako 30 metrov vysokej veže.
Cestou sme stihli prejsť náučným chodníkom a kvapky dažďa nás zastihli až na parkovisku. Stihli sme tak všetko, čo sme si naplánovali a na obed sme sa išli zabaviť na motokáry a do laser arény.

Po náročnom výlete sme vo štvrtok oddychovali, v dopoludňajších hodinách sme navštívili Múzeum TANAP-u v Tatranskej Lomnici a v poobedňajších hodinách nás navštívili kúzelník Wolf, ktorí kúzlil, učil nás kúzliť, pripravil nám balónovú show a zabával nás v disco dance show. Večer sme si opiekli chutné špekáčiky.
A zajtra....aquacity, hurá! Ale večer k nám zavíta vzácny hosť, záchranár a horský vodca, ktorý zdolal aj Mount Everest.....

Kúpanie deti milujú a tak sme v piatok vyrazili užiť si zábavu do aquacity v Poprade. Animátori pripravili pre nás špeciálnu tanečnú súťaž a maľovanie na tvár. Deti si to užili a rovnako sa potešili aj drobným darčekom. Po obede sme si oddýchli a potom sme súťažili v tímoch. Zabavili sme sa skokmi v trojnohaviciach a na švihadle, chôdzou na maxilyži, súťažilo sa aj v koníčkoch a vyskúšali sme obratnosť detí v prekážkovej dráhe.
Večer sme privítali veľmi vzácneho hosťa - horského vodcu a úspešného slovenského horolezca Vlada Zboju. P. Zboja má viac ako 30-ročné horolezecké skúsenosti, vystúpil na najvyššie hory sveta, tzv. osemtisícovky, napr. Mount McKinley (3x), Carstensz Pyramid, Kilimanjaro, Elbrus (6x), Aconcagua (9x).... Premietol nám film zo svojej výpravy na Mount Everest. Dozvedeli sme sa, aké nástrahy môžu postretnúť horolezcov na ceste k vrcholu. A potom sa už deti pýtali na všetko, čo ich zaujímalo. Tak ako skromne p. Zboja medzi nás prišiel, tak skromne aj odišiel, zanechal v nás pocit obdivu, úcty a atmosféru zvláštnej charizmy..... O tom viac si ceníme, že si našiel čas a prišiel medzi nás.

Náš posledný deň bol venovaný potulkám po Slovensku. V doobedňajších hodinách sme súťažili v disciplínach na tému naše zvyky - naše tradície (slovenské ľudové piesne, preberanie strukovín, zašívanie gombíkov, osemsmerovky, spoznávanie korenín, slepá mapa Slovenska, tance jednotlivých regiónov...). Zavítali k nám požiarnici z Martina, ktorí nám pripravili súťaže vo dvojiciach a nakoniec aj špeciálne prekvapenie - leto sa na našom ihrisku zmenilo na zimu a my sme mohli vstúpiť a vyblázniť sa v rozprávkovej perine z mydlových bublín  V podvečerných hodinách sme si užili prehliadku šikovnosti našich detí Detský raj má talent. Porota sa nevedela rozhodnúť, kto je víťazom a tak ocenila všetky deti, ktoré sa odhodlali ukázať nám, čo všetko dokážu. Vtedy sme si uvedomili, že táborový týždeň je za nami a my sa už ráno vydáme plní zážitkov na cestu domov. Stihli sme všetko, čo sme si naplánovali a užili si prázdniny v prekrásnych Tatrách.

 

 

Fotopohľadnica z minulých ročníkov...

2017
1. deň

Rok sa zišiel s rokom a je tu opäť ďalší matičný tábor. V sobotu 8. júla pricestovalo do tábora 70 detí z menšej a väčšej diaľky, aby si užilo osemdňový pobyt v Škole v prírode 1. máj v Tatranskej Lomnici. Na pozvanie Úradu pre zahraničných Slovákov tábor navštívi aj 35 detí naši krajanov zo zahraničia - z Ukrajiny, Maďarska, Kanady a USA. Škola v prírode sa nachádza v centre čulého turistického centra, priamo pod Lomnickým štítom. Mimochodom na Lomnický štít máme krásny výhľad takmer z každej izby (pripájame ho aj v našej dnešnej fotogalérii).
Zobudili sme sa do krásneho slnečného jasného dňa a vyrazili sme spoznávať naše okolie. V doobedňajších hodinách sme navštívili čarovnú Tricklandiu a prameň Smokoveckej kyselky, vďaka ktorému vlastne Starý Smokovec vznikol. Staršie deti vyrazili na Hrebienok a navštívili expozíciu zmenšených modelov tatranských chát. V poodedňajších hodinách sme navštívili Botanickú záhradu v Tatranskej Lomnici a zviezli sme sa na Bobovej dráhe.
A nakoniec pripájame aj malú ochutnávku z našich dnešných zážitkov. Zajtra nás navštívia lavínové psíky a budeme súťažiť.... ale o tom už napíšeme nabudúce.....

2. deň

Všetci sme si priali, aby aj ďalší náš táborový deň bol slnečný ako ten predošlý a predpovede nás v tom uistili, no
Tatry boli dnes chladné a upršané. I napriek tomu sme stihli všetko, čo sme si naplánovali.
V priebehu doobedia sme sa stretli, prezreli sme si moderné zásahové vozidlá Hasičského a záchranárskeho zboru z Popradu, vyskúšali obliecť záchranársky odev (pozn. naši hasiči to musia stihnúť do jednej minúty, náš Denis to stihol za 43 sekúnd!), vysúvanie plošiny, termokameru, nožnice, ktorými nás zachraňujú pri autohavariách a množstvo ďalších zaujímavostí (vedeli ste napr. že jedno vozidlo je taký pojazdný rybník - obsahuje až 9 tisíc litrov vody).
Veľkú radosť sme mali aj z desaťmesačného lavínového psíka Bonyho. A v poobedňajších hodinách sme súťažili a súťažili, však pozerajte....
Zajtra navštívime  Poprad, Múzeum TANAP-U v Tatranskej Lomnici, ak sa nám to podarí aj návštevu Astronomického ústavu
v Starej Lesnej a večer zavíta medzi nás najlepší slovenský mím Miro Kasprzyk. A na záver opekačka, tak čo poviete na
náš plán?

 

3. deň

Keďže nás počasie v pondelok potrápilo odložili sme na dnes plánovanú túru na neurčito a vybrali sme sa do Popradu. V rámci Popradského kultúrneho leta práve dnes premietalo detské prázdninové kino Tatran, neskôr sme navštívili SKI lyžiarske múzeum v Tatranskej Lomnici a premietali sme o kamzíkoch a svišťoch. A náš táborový večer bol večerom pantomímy - navštívil nás najlepší slovenský mím Miro Kasprzyk. A pozrite sa, čo všetko s nami postváral.... a zapojila sa aj pani Natália, ktorá v tábore sprevádza deti z Maďarska. Všetci sme si oddýchli a potom sme utekali opiecť si špekáčiky... lepšiu dnešnú táborovú bodku si ani nevieme predstaviť...
Už teraz sa tešíme na zajtrajší deň - zavítame do krásnej Dobšinskej ľadovej jaskyne a povozíme sa na motokárach a zahráme sa v aréne. Ale o tom už napíšeme zajtra...

>4. deň

S balíčkom na cestu sme sa dnes vybrali na celodenný výlet. Hneď zrána sme navštívili Dobšinskú ľadovú jaskyňu, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Po tom, čo sme vybehli strmým chodníčkom ku vchodu jaskyne a dobre sa poobliekali, sa už otvorili vstupné brány ľadového kráľovstva. Počas prehliadky sme prešli takmer 500 m a zdolali 535 schodov. Museli sme sa preto posilniť naším chlebíkom (ako je to zrejmé aj z priložených fotografií), aby sme mohli pokračovať v našej dobrodružnej ceste. Ešte spoločná fotografia, nejaký suvenír na pamiatku a rýchlo dolu kopcom a do Svitu, kde sme jazdili na motorkárach a zahrali sa v laser aréne. Pozrite si ako sme si to užili, či malí a či veľkí..... všetci sme sa zabavili.
Zajtrajší deň venujeme slovenským tradíciám, najmä slovenskému folklóru. Maľujeme kroje, stužky, ornamenty, navštívi nás Folklórny súbor Lysec, budeme tancovať, maľovať, zdobiť... potom Vám opäť napíšeme....

5. deň

Tradície sú dôležitou súčasťou našej minulosti ale i dnešného moderného života. Preto sme pripravili deň venovaný slovenským tradíciám. Zrána sme tvorili záložky s vymaľovanými ornamentami, maľovali slovenský kroj, zapletali stužky do vlasov, zdobili priestory, poobede sme súťažili triedili hrach a šošovicu, zašívali gombíky, zapletali vrkoče a dopĺňali mestá na slepú mapu Slovenska. A večer, po vyhodnotení, nás navštívili dievčatá a chlapci z Folklórneho súboru Lysec z Belej. Tancovali, hrali ale predovšetkým učili naše deti - kosiť trávu, sekať sečku za rezkého tanca.... Dúfame, že tá fantastická atmosféra tohto večera sa prenesie prostredníctvom fotografií aj do našich domovov.

Zajtra sa už tešíme do nášho milovaného aquaparku...

6. deň+7. deň

Piatkové ráno bolo prekrásne. Lomnický štít ako na dlani bez jediného mráčika, čo predznačovalo krásny deň. V noci sme mali len 3 oC a hoci slniečko rýchlo prehrievalo studený vzduch, predsa sme len vymenili krátke nohavice za dlhé, pobalili ešte posledné veci k vode, k tomu chlebík na cestu a vyrazili sme. Kúpanie sme si užili do sýtosti. Na ceste späť sme sa zastavili v Lomnici kúpiť ešte posledné darčeky v stánočkoch a potom sme sa už balili. Večer sme vyhodnotili všetky súťaže a tvorivé dielne, ocenili deti a zahrali sa a zabavili na záverečnej diskotéke.
Až v sobotu ráno sme si uvedomili, že náš tohtoročný táborový turnus končí. Ani hádanku už deti na nástenke nenašli, hoci sa na ňu pýtali (pozn. hádanku mali deti na každý deň a jednu správnu odpoveď sme vždy ocenili drobným darčekom)... V škole v prírode, ktorá nám ústretovo otvorila svoje brány a v ktorej sme takpovediac hosťovali, sme sa cítili veľmi dobre, všetkým sa nám veľmi páčilo, stihli sme všetko, čo sme si naplánovali… Dnes však vieme, že týždeň je pre nás málo. Na budúci rok sa stretneme na desať dní, čo poviete. Súhlasíte? Užite si pohodové prázdniny!

 

 

Radio Regina  19. 8. 2017

 

http://skrsi.rtvs.sk/clanky/slovaci-vo-svete/141219/letny-tabor-v-tatranskej-lomnici

 

2016

IMG_3658

IMG_3661

IMG_3666

 

IMG_3671

IMG_3673

IMG_3680

IMG_3690

IMG_3692

IMG_3708

IMG_3712

IMG_3717

IMG_3719

IMG_3740

IMG_3742

IMG_3759

20160705_143613

20160705_143639

20160705_143643

IMG_3772

IMG_3781

IMG_3784

IMG_3786

20160704_115928

20160704_111659

20160706_105343

20160706_192407

20160706_192802

IMG_3798

 

IMG_3803

IMG_3820

20160706_201125

20160707_104136

20160707_105555

20160708_090038

20160708_085432 (1)

 

20160708_095121

20160708_110917

20160708_131108

20160708_131119

20160708_131335

20160709_134034

20160709_134155

20160709_141759

20160709_160309

IMG_3889

IMG_3877

IMG_3880

IMG_3896 (1)

IMG_3875

20160711_111329

20160711_115339

20160711_135617

????????????????????????????????????

IMG_3906
IMG_3910

IMG_3913

IMG_3918

IMG_3927

IMG_3932 – kópia

IMG_3934 – kópia

IMG_3938

IMG_3941

IMG_3953

IMG_3954 – kópia

IMG_3965

 

IMG_3971

fotografia z podujatia

20160715_085454

20160715_091407

20160715_104308

IMG_3972

IMG_3974

Foto z pobytu (2015)

DSC03096

DSC03099
DSC03109
DSC03117
DSC03137
DSC03144
DSC03190
DSC03195
DSC03204
DSC03221
IMG_3179
IMG_3183
IMG_3186
IMG_3190
IMG_3192
IMG_3196
IMG_3199
IMG_3208
IMG_3211

IMG_3212
IMG_3213

IMG_3277
IMG_3282
IMG_3283
IMG_3284
IMG_3285
IMG_3289
IMG_3290
IMG_3291